facebook

Jeżeli korzystasz z AdBlock, wyłącz regułę adnews


  • RSS

Domena .AUTO czyli dzielenie skóry na niedźwiedziu

adnews Maciej Kurek 19.11.12, g.13.18
ilustracja

Jedna z firm, ubiegających się o utworzenie motoryzacyjnej końcówki postanowiła nie czekać na decyzję Internetowej Korporacji ds. Nadawania Nazw i Numerów (ang. skrót ICANN).

Na długiej liście rozszerzeń domenowych, opublikowanej latem tego roku przez ICANN, znalazła się końcówka .AUTO. Właśnie rozpoczęła się akcja promocyjna, namawiająca do składania rezerwacji na wybrane adresy z motoryzacyjną końcówką. Utworzono specjalną stronę autoDOMAINIA, na której można zgłaszać nazwy do prerejestracji.

W całej akcji nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że organizator, Dot Auto LLC, jeszcze nie otrzymał od ICANN decyzji, przyznającej mu administrowanie końcówką. Co więcej, wspomniana firma nie jest jedynym podmiotem, który stara się o zarządzanie domeną .AUTO. Oprócz Dot Auto LLC swoje wnioski złożyło trzech innych aplikantów. Skąd zatem pomysł, by już teraz podzielić skórę na niedźwiedziu i zachowywać się jak rejestrator zatwierdzony przez ICANN?

W informacji prasowej, cytowanej przez serwis Domain Name News, twórcy akcji promocyjnej tłumaczą, że Dot Auto LLC to jedyny wnioskodawca, który aktywnie działa w przemyśle motoryzacyjnym. Celem utworzenia serwisu autoDOMAINIA nie jest wcale wpływanie na decyzję ICANN, ale edukowanie potencjalnych klientów i wskazywanie im zalet posiadania własnego adresu w domenie .AUTO.

Czy jednak nie jest za wcześnie na ogłaszanie się rejestratorem? Przekonamy się już w niedalekiej przyszłości, kiedy ICANN zacznie zdradzać decyzje dotyczące kolejnych domen.

 

Źródło: Domain Name News

Fot. K. Yasuhara na licencji CC BY 2.0

 

tagi

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

HTML tags are not allowed.